KERAMICKÝ KURZ V KERSKU
… pořádáme v sobotu 18. července 2020 od 10 a od 14 hodin. Přihlásit se můžete telefonicky na tel. 325 598 122 nebo na e-mailové adrese: info@lesniatelierkuba.cz
Vzkaz pro minulé účastníky kurzu: Některé vaše výrobky budou k vyzvednutí v sobotu 4. 7., všechny od 7. 7. 2020.

KŘEST KNIHY V KERSKU - 27. června 2020

Křest knihy Bronislava Kuby

 V sobotu 27. června 2020 se na zahradě Lesního ateliéru Kuba v Kersku uskutečnil křest úžasné knihy Bronislava Kuby Slavnosti sněženek – setkání s Bohumilem Hrabalem a jeho dílem. Setkání nejen v knize, ale i ve sluncem zalitém Kersku bylo nádherným zážitkem.

Rozvolnění koronavirové pandemie podpořilo i krásné slunečné počasí, a tak se na zahradě Lesního ateliéru Kuba sešlo nějakých sto padesát lidí.

Mohli si zdarma sami natočit Postřižinské pivo či Kerskou limonádu a v průběhu odpoledne se dobře bavili. Byli mezi nimi dokonce i zahraniční hosté.

Z Maďarska přijeli László Polgár a Miklós Orvos, z Norska Jomar Hønsi a z Německa Jitka Zelenohorská.

Kouzelnou kerskou atmosféru doladilo trio členů Symfonického orchestru Českého rozhlasu Helena Ludvíková (flétna), Pavel Ludvík a Jan Klika (violoncella) melodiemi z filmu Slavnosti sněženek včetně Nikodémova Poustevníka. Zazpívala mladá půvabná zpěvačka Alžběta Bohdanová a stále vynikající Vašek Neckář za kytarového doprovodu bratra Jana.

Vyvrcholením programu byl samotný křest knihy. Spolu s Broňou Kubou a jeho manželkou Janou, která mu byla při tvorbě oporou, pokřtili  objemnou a krásně vypravenou knihu Slavnosti sněženek – setkání s Bohumilem Hrabalem a jeho dílem zpěvák a herec Václav Neckář, herečka Jitka Zelenohorská a spisovatelka Zuzana Maléřová.

Broňa se přiznal, že když před šesti lety pustil do světa svoji první knihu Slavnosti sněženek – lidské osudy a odhalená tajemství v Hrabalově Kersku, prohlásil, že se psaním skončil. Naštěstí svoje předsevzetí nesplnil, a tak si nyní mohly desítky lidí koupit volné pokračování.

Za stůl k autogramiádě zasedli z těch, kteří s Broňou v knize rozprávějí, zpěvák a dramaturg Aleš Ulm, zpěvák a herec Václav Neckář a jeho „skřivánková” nevěsta Jitka Zelenohorská, herec a Hrabalův kolega – kulisák z divadla Petr Drholec, tančící holčička ze Slavností sněženek Pavla Vacková, básník Jiří Teper, spisovatel Jan Řehounek, spisovatelka Zuzana Maléřová, maďarský bohemista László Polgár, Hrabalův přítel Pavel Misík, předseda kerských zahrádkářů René Elstner, vnuk Jaroslava Haška publicista Richard Hašek, bojovnice za záchranu Paláce Svět v Libni Eva Tomková, polský námořní kapitán v. v. Ryszard Borowski, nymburský muzejník František Sýkora…

Omluvil se Petr Brukner – poprvé od koronaviru hrál s Cimrmany divadlo, ale jeho zdravici přečetla manželka Eva.

Knihu je možné zakoupit v Lesním ateliéru Kuba (také v jeho e-shopu) nebo v infocentru v Nymburce.

Jan Řehounek, předseda Klubu čtenářů Bohumila Hrabala

Bronislav Kuba, Jitka Zelenohorská, Václav Neckář a Zuzana Maléřová křtí knihu
Václav a Jan Neckářovi
Jana a Bronislav Kubovi
Autogramiáda
Členové Symfonického orchestru Českého rozhlasu - Helena a Pavel Ludvíkovi, Jan Klika
Alžběta Bohdanová
Obecenstvo

O nové knize

Po knize Slavnosti sněženek – lidské osudy a odhalená tajemství v Hrabalově Kersku, která vyšla v roce 2014, přichází nyní Bronislav Kuba s jejím volným pokračováním Slavnosti sněženek – setkání s Bohumilem Hrabalem a jeho dílem.
Zdroj:novinky.cz

Slavnosti sněženek

Dlouhodobá výstava věnovaná povídkám (1978) Bohumila Hrabala a nezapomenutelnému filmu Slavnosti sněženek (1983) Jiřího Menzela.
Knihu povídek Bohumila Hrabala Slavnosti sněženek nebo stejnojmenný film mnozí znáte… Možná ale nevíte, kdo byli ti, kteří se stali Bohumilu Hrabalovi inspirací – skutečné postavy z Kerska a okolí. Mohlo by vás také zajímat, na jakých místech se v Kersku stejnojmenný film natáčel. A třeba si budete chtít pořídit do rodinného alba originální snímek s divočákem, jak tomu bylo ve filmu Jiřího Menzela.

 

XXII. HRABALOVO KERSKO - PROHLÁŠENÍ POŘADATELŮ:

Vážení a milí návštěvníci Hrabalova Kerska,
vzhledem k vážné situaci s pandemií COVID-19, nouzovým stavem vyhlášeným pro ČR
a dalším různým opatřením, která se nás všech dotýkají, tento rok Hrabalovo Kersko (plánované na 23. května 2020) nebudeme pořádat.

Děkujeme všem za předem slíbenou pomoc s organizací akce a pozvaným umělcům
za pochopení.

Neztrácejme naději, příští rok se určitě všichni v Kersku opět sejdeme.
Mělo by to být 22. 5. 2021.

Přejeme vám všem hodně zdraví, pohody a opatrujte se.